change font size: A A A
angielskiZmień język

wybierz język

Pogoda BIP
slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka slider nagłówka
sbn1
sbn4
sbnn1
sbnn2
sbnn3
sbnn4
sbnn5
sbnn6
sbnn7
sbnn8

Elektroniczna
Mapa Gminy

Wirtualny
Spacer

published: 2012-03-15

banery - lewa strona

 

banery - lewa strona

 

banery - lewa strona

banery - lewa strona

banery - lewa strona

 

 

plan gospodarki niskoemisyjne gmina serniki

projekty współfinansowane z unii europejskiej

zamówienia publiczne przetargi

 

 

 

Informator

 

banery - lewa strona

Odnawialne źródła energii w Gminie Serniki
added: 2015-07-17 15:10:57

Gmina Serniki  chce się jak najlepiej przygotować do konkursów na unijne dotacje w odnawialne źródła energii. Termin naboru wniosków jeszcze nie został ogłoszony, ale już teraz samorząd chce poznać opinie mieszkańców w tej sprawie i zachęca do wypełnienia specjalnej ankiety.Można w niej zadeklarować czy jest się zainteresowanym dotacjami na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących OZE.

 

Chodzi o kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Każdy z mieszkańców może wybrać wszystkie te możliwości albo zadeklarować chęć skorzystania tylko z jednej opcji. Oprócz swoich danych ankietowany powinien podać rodzaj i powierzchnię budynku, ewentualnie liczbę kondygnacji i rodzaj pokrycia dachowego, typ obecnych instalacji wodnej i grzewczej, a także dane dotyczące zużycia energii elektrycznej oraz liczbę osób, zamieszkujących budynek. Na podstawie tych informacji gmina chce opracować wniosek o przyznanie dotacji, które mogą sięgać nawet 85 procent kosztów instalacji. Ankiety są dostępne u sołtysów, w Urzędzie Gminy Serniki oraz na stronie internetowej: www.serniki.eurzad.eu. Wypełnione dokumenty należy składać również u sołtysów lub w urzędzie w pokoju nr 12 do 24 lipca. Liczba instalacji, które mogą liczyć na dofinansowanie jest ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie będzie decydować kolejność złożonych ankiet. Według nieoficjalnych zapowiedzi pierwsze konkursy na unijne dotacje mają być ogłoszone jesienią, natomiast rozpoczęcie realizacji projektów, które otrzymają wsparcie jest planowane na przyszły rok.

go back